Ilmastopaneelin toive toteutumassa
Arvoituksellisia väkivallan tekijöitä
Myyrmäki poliisin erityisvalvontaan
Sofia Virta linjasi Vihreiden tavoitteet ja maahanmuuttajakysymyksen typeryyden
Niin kauan kuin yhteiskunnassa on todellinen sananvapaus, se ei voi olla läpeensä mätä. Sen sijaan jokaisesta läpeensä mädästä yhteiskunnasta puuttuu todellinen sananvapaus
Kommentointi tähän kirjoitukseen on vapaata ja toivottavaa, mutta (toivottavasti) syntyvien keskusteluketjujen seurantaa helpottaisi, mikäli käytettäisiin nimimerkkejä tai nimeä. Pyydän myös noudattamaan kaikissa vastineissa hyviä tapoja ja asiallista kieltä. Valitettavasti tämä asia karkasi käsistä kesällä 2022, minkä seurauksena olen 15.8.2022 alkaen poistanut epäasiallista kielenkäyttöä sisältävät kommentit riippumatta niiden asiasisällöstä.13.8.2025 alkaen olen deletoinut myös sellaiset kommentit, joiden epäilen voivan johtaa tämän blogin poistamiseen nykyiseltä alustaltaan.
On sanonta että kehitys kehittyy, tai tässä tapauksessa todennäköisesti se taantuu.
VastaaPoistaPitkän tähtäyksen väestönvaihtosuunnitelma.
VastaaPoistaEi nyt liity varsinaisesti juttuun mutta jos haluatte iltaviihdykettä niin lukekaapa tämän aivojätön tuotoksia.
VastaaPoistahttps://www.soininvaara.fi/2025/10/20/maahanmuuttajat-vauhdittavat-kansasuomalaisten-luokkanousua/
Alueelle on rakennetttu ja suunnitellaan runsaasti yksiöitä?
VastaaPoista