Terrorismivaroitus
Niin kauan kuin yhteiskunnassa on todellinen sananvapaus, se ei voi olla läpeensä mätä. Sen sijaan jokaisesta läpeensä mädästä yhteiskunnasta puuttuu todellinen sananvapaus
maanantai 14. syyskuuta 2026
Muslimit ratkaisivat Ruotsin vaalit
Terrorismivaroitus
30 kommenttia:
Kommentointi tähän kirjoitukseen on vapaata ja toivottavaa, mutta (toivottavasti) syntyvien keskusteluketjujen seurantaa helpottaisi, mikäli käytettäisiin nimimerkkejä tai nimeä. Pyydän myös noudattamaan kaikissa vastineissa hyviä tapoja ja asiallista kieltä. Valitettavasti tämä asia karkasi käsistä kesällä 2022, minkä seurauksena olen 15.8.2022 alkaen poistanut epäasiallista kielenkäyttöä sisältävät kommentit riippumatta niiden asiasisällöstä.13.8.2025 alkaen olen deletoinut myös sellaiset kommentit, joiden epäilen voivan johtaa tämän blogin poistamiseen nykyiseltä alustaltaan.
Meilläkin saattaa olla seuraavien vaalien jälkeen afganistalainen muslimi pääministerinä.
VastaaPoistaLontoon pormestari on Sadiq Aman Khan, pakistanilainen muslimi.
PoistaVirkakausi: Aloittanut tehtävässään toukokuussa 2016 ja valittu kolmannelle jatkokaudelle keväällä 2024.
New Yorkin pormestari on Zohran Mamdani, muslimi.
Virkaura: Mamdani aloitti New Yorkin 111. pormestarina 1. tammikuuta 2026.
Tausta: Hän edustaa demokraattisia sosialisteja ja on puolueensa vasenta laitaa.
Mamdani on kertonut taustastaan ja uskostaan avoimesti muun muassa seuraavin tavoin:
Suhde uskoon: Mamdani on kuvaillut itseään "ylpeäksi muslimiksi" ja on tuonut islaminuskon vahvasti osaksi poliittista elämäänsä.
Hän vannoi virkavalansa tammikuussa 2026 asettamalla kätensä Koraanin päälle. Kirkkokunnallisesti hän edustaa shiialaisuutta.
Monikulttuuriset juuret: Mamdani syntyi Ugandassa intialaistaustaisille vanhemmille. Hänen isänsä suku on muslimitaustainen ja äitinsä puolestaan hindutaustainen, minkä vuoksi hän on julkisuudessa kuvaillut olevansa muslimi, jolla on hindujuuria.
Jos mietitte Lontoota tänään, onko tapahtunut väestönvaihto vai väestön vaihtuminen?
Onko sillä merkitystä kumpaa ilmaisua käytetään jos lopputulos on sama, kantaväestö on jossain muualla ja heidän tilallaan on muualta maailmasta tulleita henkilöitä tai heidän jälkeläisiään.
Mitä sinä äänestäjä toivot Suomelle tapahtuvan?
Äänestä oikein!
Hyvä ja selventävä puhe:
PoistaMuslimiveljeskunnan "pehmeä" suunnitelma vallata Eurooppa.
He eivät tarvitse aseita tai pommeja muuttaakseen Euroopan.
Tarvitaan vain massa muuttoliike, demografinen paine (väestöllinen paine) ja ideologinen soluttautuminen.
Ne ovat nykyisin vallloittamisen työkaluja.
Satojen vuosien sotilaallisen epäonnistuminen jälkeen he ovat keksineet "pehmeämmän" tavan tulla sisään.
Hyödyntää lännen avoimia rajoja, oikeudellista suojaa ja kulttuurista antia syvällisten ideologisten juurien, islamilaisten juurien, juurruttamiseksi.
Heidän johtajansa puhuvat suoraan ja kerskailevat muslimien sijoittamisesta vaikutusvaltaisiin asemiin ympäri Eurooppaa.
Juurtuen yhteiskuntaan koulujen ja hyväntekeväisyysjärjestöjen, koulutuksen, moskeijoiden sekä kansalaisyhteiskunnan
ja paikallishallinnon kautta. Kaikki tämä tapahtuu yhteisöllisen osallistumisen varjolla.
https://www.facebook.com/reel/1621841466316521
---------------------------------
Tästähän meillä on Suomessakin selkeää näyttöä esim. SDP:n kautta miten muslimit toimivat.
Haluatko sinä olla yksi niistä hyödyllisistä idiooteista, jotka mahdollistavat muslimien valtaannousun?
Tätä ongelmaa muuten ei ole Baltian maissa, ei Puolassa, ei Unkarissa koska he eivät ole lähteneet tähän "turvapaikka" hölmöilyyn.
Ruotsi taas on malliesimerkki mitä maalle tapahtuu kun otetaan hallitsemattomasti "turvapaikanhakijoita".
Todellisuudessa tulijat ovat sekä elintasopakolaisia että valloittajia - eivät todellisia turvapaikanhakijoita.
Monet naiset ja ehkä miehetkin ajattelevat, että ei se haittaa jos on joku muslimi täällä mutta kyse ei ole siitä.
PoistaKyse on pitkän aikavälin kehityksestä.
Puhutaan vuosikymmenistä mutta nyt jo on nähtävissä miten parin-kolmen vuosikymmenen aikana esim. turvallisuustilanne on huonontunut rajusti sekä Euroopassa, Ruotsissa ja Suomessa.
Syy on selkeä, Lähi-idästä ja Afrikasta tuotettu väestö, joka ei halua sopeutua tänne vaan vallata nämä maat ja muuttaa ne muslimienemmistöiseksi.
Sen jälkeen kun heillä on valta, astuu voimaan sharia laki ja elämme kuin Afganistanissa eletään nykyisin.
Tämän kokevat siis lapsemme ja lapsenlapsemme ellemme me tajua kääntää kelkkaamme nyt.
Suomessa on tähän asti pyritty äänestämällä ja politiikalla hoitamaan asiat. Nyt vaan täytyy osata äänestää puoluetta, joka on haittamaahanmuuttoa vastaan eli Perussuomalaisia. Muut puolueet eivät toimi tässä asiassa suomalaisten puolesta.
Tässä on parin minuutin video missä kertoo ymmärrettävästi miten kierosti muslimit toimivat.
PoistaLopussa tuodaan hyvin esiin se kaksinaismoraali mikä yhteiskunnissa vallitsee.
Kannattaa katsoa
https://www.facebook.com/share/v/19MTHRpSgj/
Ennen kuin Eurooppaan ja muualle länteen alkoi virrata massoittain maahanmuuttajia kolmannesta maailmasta, etenkin muslimimaista, meillä ei ollut happoiskuja, ei ollut joulumarkkinoiden iskuja, kansakunnan älykkyysosamäärän laskua, islamilaisia kunniamurhia, rinnakkaisyhteiskuntia, pakotettuja lapsiavioliittoja, jengien kranaatti-iskuja, sosiaalitukea useita vaimoja pitäville miehille, naisten sukupuolielinten silpomista, terrorismin torjuntaan liittyviä ”monimuotoisuus”-esteitä tai islamilaista terrorismia.
PoistaMutta nyt meillä on kaikki nämä asiat.
Mietin, mikä yhteiskunnassamme on muuttunut?
Ymmärrätkö sinä sitä?
Ovatko kaikki suomalaiset sitoutuneet länsimaisiin arvoihin ja siihen kulttuuriin mikä meillä on vai hamuavatko he jotain aivan muunlaisia arvoja ja kulttuuria omamme tilalle?
PoistaKun kuuntelee Vasemmistoliiton tai Sdp:n kannattajien lausuntoja, tästä ei voi olla aivan varma. Ehkä heillä ei ole tietoa mitä muslimit todellisuudessa ovat ja mitä tarkoittaa sharia-laki?
Sanonta: "Koirat haukkuvat, mutta karavaani kulkee" tulee jälleen oikeuksiinsa.
VastaaPoistaYhteiskunnat muuttuvat, vaikkakin hitaasti.
Paha on siinä, että yhteiskunnat uhrataan tekopyhyyden ja näennäisen hyvyyden alttarille.
Jos medel svensson olisi voinut tämän nähdä, noin viisikymmentä vuotta sitten, ei hän olisi sitä hyväksynyt.
SDP ja vihervasemmisto elävät harhaisen unelman vallassa.
Muslimit ja naiset yhdessä ratkaisivat vaalit.
VastaaPoistaMikä paradoksi !
Naisten yhteiskunnallista vallankäyttöä tulisi jotenkin rajoittaa, muuten läntinen sivilisaatio liukuu kohti tuhoa.
PoistaJuuri näin. Suomessakin on jo liian suuri osa äänestäjistä Kelan tukien varassa olevia, ja jopa yli 4 miljoonaa saa vuoden aikana jonkinlaista kelan etuutta! N. 360 000 on perustoimeentulon varassa. Sitten on nuoret ja nuorehkot naiset, joita on n. 750 000...eli kysymys YLE:n tapaan "Mitä tästä pitäisi ajatella"...
PoistaToivotaan, että muslimeilla on Ruotsissa niin hyvät oltavat, että pysyvät siellä, (eivätkä ainakaan muuta tänne) ja antavat meille lisää hyviä esimerkkejä siitä, mitä ei missään nimessä kannata tehdä. Jos täällä vaan osattaisin olla tekemättä samoja virheitä, mikä kyllä huolestuttaa kun seuraa vasemmiston ulostuloja...
PoistaJust så! Jos oisin muslimi, mitä en ole enkä seuraavassakaan elämässä, mutta siis jos oisin hypoteettisesti☺️ niin nyt, ilman muuta ringaisin kaiffalle stora svennebyyssä että tulisinko, en tuu, tulisin sinne ja taatelifrendi huikkaa et tuu tääl on kliffaa ja stydii menoo, svenket on lampaita. Lång leve maastamuutto, edesautetaan sitä vielä, työnnetään rikkaaseen ruottiin
PoistaPulinat pois. Sivistynyt keskiluokka on puhunut. Putin on torjuttu.
VastaaPoistaOliko Ruotsissa joku Putin-puoluekin ?
PoistaEtkö ole tiedotusvälineistä huomannut: kaikki nykymenoa vastustavat ovatkin Putinin puolella. Ja sekös on kauheata, pahempaa ovat vain natsit ja sen sellaiset, mitä niitä on rasisteja.
PoistaRuotsin vaalituloksen ratkaisivat ulkomailla annetut äänet.
VastaaPoistaRuotsin vasemmisto voi todeta:"Omat koirat eivät purreet, vielä."
VastaaPoistaKuinka tyhmä voi olla ihminen, jonka mielestä ihmisoikeuksien ja tasa-arvon nimissä maahan saa tulla porukkaa, jotka tuhoavat ihmisoikeudet ja tasa-arvon? Yleinen äänioikeus johtaa demokrattian tuhoon.
VastaaPoistaNiinpä. Stamfolkets kognitiivinen dissonanssi. Uppsalan rotuhygienian instituutti, palmen murha, vahva teollinen perusta, tukholman dyndrooma, nobel harha ja humanitäärinen suurvalta😄. Hurristanista on moneksi
PoistaTätä on nyt liikkeellä. Ilmastonmuutoksen sanotaan tuhoavan luonnon. Mikä neuvoksi? Rakennetaan paljon vihreää tuuli- ja aurinkovoimaa leveine sähkölinjoineen. Kaikki tämä sitten tuhoaa luontoa.
PoistaJos luonto on kerran tuhottava, onko se tehtävä siten, että sähkön hinta nousee?
Ilmastonmuutoksen torjunnan hinnalla ei ole mitään ylärajaa ja jostakin kumman syystä puhtaan ilman ja luonnon maan eli Suomen pitäisi tehdä aina vaan enemmän. Mitä jos maalman muut maat tulisivat ensin edes samalle viivalle?
PoistaSelvästi kaikki vasemmistossa, vihreissä, sdp:sä, kokoomuksessa, rkp:ssä ja keskustassa täällä Suomessa on itsemurhan hautovia sillä mikään muu ei voi selittää täysin terveen ajattelun ulkopuolelta tulevaa muslimikiimaa joka nimenomaan tietää koko kantaväestön kuolemaa ja ensimmäisenä on kaikki nuo mainitut puolueet edustajineen.
VastaaPoistaKuka se nyt sanoikaan, että loppua kohden etenevässä monikulttuurissa ihmiset äänestävät ainoastaan etnisten ja uskonnollisten intressien mukaisesti.
VastaaPoistaRuotsissa muslimit eivät äänestäneet minkään puolesta, vaan sverigedemokraatteja vastaan.
Olisiko AfD saanut jytkyn läntisessä Saksassa? -tuskin, mutta itä on vielä suhteellisen saksalainen.
Väestönvaihto tekee äänestämisestä tulevaisuudessa etnisen nollasummapelin. tämähän sopii varmasti vasemmistolle oikein hyvin, kunnes he huomaavat jonain päivänä olevansa samassa positiossa kuin sverigedemokraatit nyt, ja islamistipuolueet kävelevät heidän yli (Mikäli siinä vaiheessa vielä leikitään demokratiaa).
Muslimit Suomessakin ovat viimeaikaisten uutisten perusteella alkaneet hyödyntämään ääntään poliittisesti, tosin eri tavalla mitä sillä demokratiassa tarkoitetaan, esim; Varissuon imaami lupaa kokoomukselle 3000 ääntä, mikäli heidän toiveensa jossain asiassa toteutetaan. Voisiko tästä johtuen esim. Turkuun suunniteltu Orpon ratikka kulkea nimenomaan varissuolle? Oma veikkaukseni näinollen on, että ratikasta tulee pikalinja kehitysmaataustaiselle väestölle ja jonka käyttöä suomalaiset välttelevät metelin ja levottoman ilmapiirin vuoksi. Tätäkään "asiantuntijat" suunnitteluvaiheessa eivät varmaan ennakoineet.
Pääsevät musut Varissuolta kätevästi Kelaan ja keskustan kahviloihin. Turun kerma ja suurin veronmaksajaryhmä asuu Hirvensalossa, jonne ratikka ei tule ja josta kuulemma bussejakin kulkee huonosti. Silti joutuvat maksamaan kaupungin lähi-itäkeskuksen asukkaiden "tarpeet" eli vaatimukset.
PoistaJuuri tämä. Miksi kallis ratikka rakennetaan reitille, missä se palvelee lähinnä veroja maksamatonta joutoväkeä?
PoistaSiis poliittisiin puolueisiin on turha asettaa toiveita. Vihavasemmisto on "maahanmuuttoystävällisyydessään" tänne ja ylimalkaan Eurooppaan -- laajalti ottaen länsimaailmaan -- kansaisvaelluksen päästänyt, eikä demografinen muutos ole enää torjuttavissa.
VastaaPoistaDemografia tulee voittamaan demokratian. Ei silti ole syytä jättää syyllistämättä niitä jotka ovat tulevaisuuteen syypäitä. En ole koskaan uskonut politiikkaan -- voi johtua siitä että olen tuntenut liian monta poliitikkoa -- eikä minulla ole pienintäkään toivoa siitä että yhä narsistisemmaksi ja pinnallisemmaksi muuttuva journalismi muuttaisi monenkirjavaa monikulttuurisuutta rakastavaa kurssiaan.
sen sijaan olen edelleen sitä mieltä, että varsinaisen älyllisen väistöliikkeen ovat tehneet akateemikot -- siis eurooppalaisella uudella ajalla syntyneiden ja kehittyneiden "tieteiden" edustajat. Varsinkin ihmistieteet ovat myyneet moraalinsa perinpohjin ja halvalla. Vihasana "Rasismi!" on kulttuurirelativismin pätevin argumentti.
Eurooppalaisen uuden ajan uusien tiedonalojen joukossa ihmistieteillä oli kurja kohtalo- Olen aika satavarma siitä, ettei tästä akateemisen maailman itsepetoksesta tulla esimekiksi nyt jour... ähhh, juoruämmien käymässä "yhteiskunnallisessa keskustelussa" tulla puhumaan sanaakaan. Ei natsi-Saksassakaan keskitysleireistä julkisesti puhuttu.
"Vihasana "Rasismi!" on kulttuurirelativismin pätevin argumentti"
PoistaJuuri näin.
En ihmettelisi yhtään jos yk agenda 2030 tultua alettaisiin teloittamaan "väärin ajattelevia" Eli niitä jotka joka solullaan ajattelee oman isänmaansa parasta.
PoistaKyllä sen ratkaisi median aivopesemä tavan Ruotsalainen äänestäjä.
VastaaPoista